Henna brwi i rzęs

Zabieg henny polega na farbowaniu włosków porastających łuki brwiowe oraz górna i dolną powiekę. Kolor ulega stopniowemu zmywaniu aż do całkowitego zniknięcia. W zależności od rodzaju cery kolor utrzymuje się około 3 tygodni na rzęsach i 10 – 20 dni na brwiach.
Zabiegu farbowania rzęs nie powinno się wykonywać częściej niż co 28 dni, ponieważ włosy mogą ulec osłabieniu. Sporadyczne częstsze farbowanie nie ma jednak wpływu na kondycję włosa. Brwi natomiast można przyciemniać w odstępie 2 tygodni, dając im jednakże od czasu do czasu dłuższą chwilę wytchnienia.
Zaletą przyciemniania brwi i/lub rzęs jest trwałość efektu. Możemy pluskać się w basenie lub moknąć w deszczu bez obawy, że nam taki „makijaż” pozostawi nieestetyczne smugi. Henna jest też świetnym rozwiązaniem dla osób mających jasna oprawę oczu, która bez makijażu jest niemal niewidoczna. Wiosną i latem część kobiet rezygnuje z ciężkiego makijażu, ale nie chce jednocześnie wyglądać mniej atrakcyjnie. Rozwiązanie? – barwienie przy pomocy henny. Należy jednak pamiętać, że farbowanie nadaje jedynie kolor istniejącym włoskom, nie pogrubia rzęs, nie przedłuża i nie zagęszcza.

Uwaga! Niezmiernie rzadko, ale jednak zdarza się, że zastosowanie henny powoduje reakcję alergiczną. Dlatego należy przed pierwszym zabiegiem przeprowadzić test alergiczny, szczególnie jeśli farbowane mają być rzęsy.