Zabieg z kwasem ferulowym

Innowacyjny, mega skuteczny zabieg odmładzający łączący niesamowite właściwości kwasu ferulowego i stabilnej postaci witaminy C. Zabieg, to prawdziwa bomba przeciw wolnym rodnikom! Antyoksydacyjne działanie kwasu ferulowego potęgowane jest przez dużą dawkę witaminy C i 5% stężenie floretyny.

Jak wygląda zabieg z kwasem ferulowym?
Przed nałożeniem kwasu skóra jest oczyszczana przy pomocy peeligu kawitacyjnego, co usuwa wszelkie zanieczyszczenia, pozostałości makijażu i likwiduje patologiczne bakterie.
Następnie nakładamy kilka warstw kwasu ferulowego. Każda aplikacja połączona jest z przyjemnym, odprężającym masażem. Pomiędzy warstwami nakładany jest preparat z witaminą C, o przyjemnym zapachu.
Zabieg kończy się nałożeniem ampułki z kolejną dawką witaminy C lub, jeśli pogoda sprzyja (czyli nie ma zbytniego nasłonecznienia) wmasowujemy retinol. Obie opcje optymalizują efekty działania zabiegu.

Kwas ferulowy dzięki właściwościom antyoksydacyjnym neutralizuje wolne rodniki oraz wzmacnia działanie witamin Ci E
Chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB minimalizując uszkodzenia, które powoduje słońce w DNA komórkowym.
Kontroluje aktywność tyrozynazy, rozjaśniając przebarwienia i zapobiegając ich powstawaniu.
Działa niszcząco na komórki rakowe.

Floretyna zawarta w Ferulac peel wzmacnia penetrację składników aktywnych przylegając do powierzchni lipidów i zmienia potencjał dwubiegunowy dwuwarstw lipidowych, Hamuje aktywność elastazy, enzymu odpowiedzialnego za niszczenie włókien elastycznych. Posiada też właściwości antyoksydacyjne.

Efekty zabiegu:
Bezpośrednio po zabiegu skóra jest promienna i gładka. Widoczne jest też natychmiastowy efekt odświeżenia. Niedoskonałości skóry zostają “wyciszone”.
Peeling skonstruowany jest w technologii nanosomowej, co oznacza, że nanocząsteczki transportują składniki aktywne znacznie głębiej i stopniowo je uwalniają.

Dla kogo FERULAC PEEL?
Zabieg dedykowany jest każdemu kto chce przygotować skórę do wakacyjnych szaleństw lub odświeżyć już po wystawianiu się na promieniowanie słoneczne. Każdemu, kto chce zyskać zdrowy, promienny wygląd, wygładzić skórę i wyrównać koloryt. W wersji bez retinolu skóra praktycznie się nie łuszczy. W wersji zakończonej nałożeniem retinolu może wystąpić złuszczanie do małego do mocno nasilonego, co jest jak najbardziej reakcją prawidłową i nie ma powodu do obaw.

O zaletach zastosowania w tym zabiegu retinolu poczytaj tutaj.